PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=796065}

I stanie się światło

Let There Be Light
5,9 113
ocen
5,9 10 1 113
I stanie się światło
powrót do forum filmu I stanie się światło

Bóg Żyje.

użytkownik usunięty

Profesor ateista obnaża niepoprawną postawę wierzących w Boga Jedynego. "Bóg poroniony" to jego najnowsze dzieło literackie, które przestaje być ważne w obliczu spotkania się z utraconym przedwcześnie dzieckiem "po drugiej stronie". Intelekt zawodzi, błyskotliwe komentarze też. Samotny człowiek zaczyna czuć życie i wartość rodziny.
Budujące, potrzebne i dające do myślenia. Polecam szczególnie tym, którzy nadal szukają. Historia prosta i takie lubię.

Dla mnie daje do myślenia może nie tyle przez 'drugą stronę' czysto religijnie, bo ta jest średnia, ale przez wątek przekręcania życia o 180 stopni. W sytuacji, kiedy wszyscy dookoła wiedzą, jak zareagujesz na daną kwestię, bo maglujesz ją do znudzenia, nagle musisz się przełamać i przyznać, że to ci wyśmiewani słabi są górą, a ty spadłeś z piedestału.

TangoAndWaltz

Innymi słowy, objawienia pana jako takie specjalnie mnie nie biorą, natomiast bierze mnie wątek odwagi cywilnej w sytuacji, kiedy możesz a) zrobić pokerową twarz i łgać do końca dni swoich b) rozwalić konstrukcje budowane od lat i zacząć od zera jak niemowlę.

użytkownik usunięty
TangoAndWaltz

Dokładnie tak. I ten wątek super-mopów.
Przy początkowej scenie myślałam o Dawkinsie, który zasuwa po świecie ze swoimi prelekcjami o ateizmie i niebycie.

ocenił(a) film na 8

I tak właśnie Bóg działa w życiu człowieku. Po prostu go zmienia tak że widać nawrócenie a nie tam jakieś sny, wizje przeczucia w kościach... Chwała Panu!

użytkownik usunięty
seismic

Jeśli nie widziałeś, polecam "Droga życia", z 2010r. w reżyserii Emilio Esteveza. Bardzo dobry film drogi - na szlaku Św. Jakuba Większego. Polecam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones