PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1233}

Ścigany

The Fugitive
7,6 130 638
ocen
7,6 10 1 130638
7,6 22
oceny krytyków
Ścigany
powrót do forum filmu Ścigany

fajnie że jest scena z polakami w tym filmie. A wy co wy na to?

użytkownik usunięty
chomik51495

Dodaje to autentyzmu, wszak Chicago to drugie polskie miasto na świecie : D Swoją drogą małolat zgarnięty za handel narkotykami przypomina mi znajomego.

użytkownik usunięty
chomik51495

Nawet godło w tle, zawsze to jakiś miły dodatek.

chomik51495

Polacy handlują kokainą i sprzedają ją małym dziewczynkom.Piorą brudne pieniądze ,wynajmując ciasne kwatery z dykty uciekinierom takim jak Ford.Wszystkim rządzi Matka Polka i wszędzie muszą być święte obrazki .

ocenił(a) film na 9
Borgo

I krzyże na ścianach :)

ocenił(a) film na 7
Borgo

taaak też widziałem i krzyże oczywiście.... ogółem niezbyt piękny obraz polaka. dość stereotypowy i raczej nie ma się czym chlubić
...ale obrazić by się można jak ktoś lubi sobie pofoszyć ;)

ocenił(a) film na 8
ddiiaarr

czy znasz jakieś sceny polskie w filmach amerykańskich?

ocenił(a) film na 7
chomik51495

tak z miejsca to nie przypomina mi się zbyt wiele - ale wiem, że było tego trochę.
najbardziej w pamięci utkwił mi chyba polski akcent z "miasta aniołów" w scenie, kiedy seth postanawia zostać śmiertelnikiem w tle słychać chór recytujący "zdrowaś mario".
widzę, że na filmwebie jest nawet temat poświęcony tej tematyce - więc więcej znajdziesz na tutaj:

http://www.filmweb.pl/forum/FILMY/Polskie+akcenty+w+filmach+i+serialach,298589

ocenił(a) film na 8
ddiiaarr

a jest taki film amerykański gdzie dwaj chyba biznesmeni mówią o polskim mieście Chełmie. Mówią coś w tym stylu że jest małe miasto w polsce przy granicy z ukrainą i że to miasto nazywa się chełm. Coś w tym stylu. Może wiesz jak się nazywa ten film?

ocenił(a) film na 7
chomik51495

niestety - nie słyszałem - więc pewnie filmu nie widziałem..

ddiiaarr

Nie wiem w jakim stopniu Polacy w pierwszej połowie lat 90 zajmowali się sprzedażą narkotyków w Chicago,ale mam wrażenie że bardziej interesowała ich praca na czarno na budowach itp.Uważam tą scenę z dilerami za przesadną,dobrze że nie znaleźli u nich jeszcze kałachów ,wąglika albo nielegalnej wytwórni wódki.Ten diler powinien mieć jeszcze wąsy i w czasie zakładania kajdanek zagryzać kiełbasę podwawelską.Trzeba jednak przyznać że reszta jest autentyczna i to polska ,katolicka rodzina udzieliła skromnego schronienia głównemu bohaterowi.Niestety napisy końcowe zasłaniają to,czy odwdzięczył im się czy nie.

ocenił(a) film na 7
Borgo

biorąc pod uwagę fakt, że polonia amerykańska od lat na wyborach wspiera partie i kandydatów prawicowych takich jak kaczyńscy - nic dziwnego, że wyklarował się tam nasz obraz jako ludzi bogobojnych i nieco zacofanych :P
co do innych stereotypów to np. co do handlu narkotykami podejrzewam, że przeciętny diler w świadomości amerykanina to jednak jakiś latynos, tak samo pracownik na czarno, złodziej to jakiś afroamerykanin, a wódkopijca to rusek :)

ddiiaarr

Kaczyńscy a teraz tylko sz.p.Jarosław Kaczyński nie są prawicą,tylko państwowymi socjalistami,poza tym ciężko zwalać na nich winę za obraz polonii amerykańskiej. Wizerunek bogobojnych,zacofanych ,,polaczków" pojawia sie w historii amerykańskiej kinematografii od samego początku jej istnienia.Trudno się z nim sprzeczać,chociaż dla pewnej części jest krzywdząca.O pewnych stereotypach napisane jest już wyżej.Zdziwiło mnie tylko ta sprawa z narkotykami.Tego jeszcze nie widziałem,aby tak przedstawiać Polaków.Trochę mnie to zirytowało,ale widocznie tak było w scenariuszu.Może w innych filmach tego scenarzysty są Arabowie handlujący wódką, Niemcy żyjący w gettach,Eskimosi piorący brudne pieniądze w swoich pizzeriach.Wszystko jest możliwe,trzeba łamać stereotypy....szkoda że w tym przypadku,w tak dziwny sposób

ocenił(a) film na 9
Borgo

Tylko czy to jest prawdziwa polka? Nie mogę znaleść nazwiska w obsadzie. A Pani mówi i wygląda bardzo polsko

ocenił(a) film na 8
chomik51495

Wspaniały angielski akcent matki polki, godło na ścianie, synuś diler. No, ciekawe. Dodało trochę uroku.

ocenił(a) film na 6
99four

Uroku to by dodało gdyby polski akcent ukazany był całościowo w pozytywnym świetle i moglibyśmy się z niego ucieszyć. Ale cóż, wiadomo jaka opinia ciąży na Polakach za granicą, niestety ;)

chomik51495

dla mnie też super, fajnie usłyszeć rodzimy język ;)

ocenił(a) film na 7
chomik51495

Szkoda, że synek wydał doktora, że u nich koczuje.

chomik51495

Amerykanie nie lubią Polaków. Nie wiem czy zauważyliście ale często jakiś czarny charakter ma polskie nazwisko. Zdarza mi się to coraz częściej, ostatnio nawet był to murzyn, czarny jak noc, nie wyglądał jakby miał polskie korzenie ;-D

marchpanee

Może któryś z jego przodków był Żydem urodzonym w Polsce, jak to się często u nich zdarza :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones